Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z 13 sierpnia 2013 r. sprostował oczywistą omyłkę pisarską w postanowieniu z dnia 15 lipca 2013 r. odrzucającym skargę D. B. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] maja 2012 r., nr [...] w przedmiocie odmowy zawieszenia postępowania kontrolnego.
Pismem z 4 września 2013 r. skarżący złożył zażalenie na ww. postanowienie z 13 sierpnia 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012, poz. 270 z późn. zm.), - dalej "p.p.s.a." stanowi, iż sąd odrzuca zażalenie, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy.
W niniejszej sprawie, zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 grudnia 2013 r., wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z 13 sierpnia 2013 r., w kwocie 100 (sto) złotych – w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Jak wynika z nadesłanego przez Pocztę Polską pisma reklamacyjnego z dnia 13 lutego 2014 r. skarżący otrzymał w/w wezwanie w dniu 27 grudnia 2013 r., a zatem wyznaczony siedmiodniowy termin upłynął z dniem 3 stycznia 2014 r. zgodnie z zasadą obliczania terminów z art. 83 § 1 p.p.s.a. Jak wynika z akt sprawy (k.156) do dnia 27 lutego 2014 r., nie wpłynęła żadna kwota z tytułu wpisu od w/w zażalenia.
Wobec powyższego, działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji.