Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 7 marca 2014 r., sygn. akt III SA/Wa 2478/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Beata Sobocha przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 7 marca 2014 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy w sprawie ze skargi D. B. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] maja 2012 r., nr [...] w przedmiocie odmowy zawieszenia postępowania kontrolnego

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie skarżącego na postanowienie Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 sierpnia 2013 r. prostujące oczywistą omyłkę pisarską

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z 13 sierpnia 2013 r. sprostował oczywistą omyłkę pisarską w postanowieniu z dnia 15 lipca 2013 r. odrzucającym skargę D. B. na postanowienie Dyrektora Izby Celnej w W. z dnia [...] maja 2012 r., nr [...] w przedmiocie odmowy zawieszenia postępowania kontrolnego.

Pismem z 4 września 2013 r. skarżący złożył zażalenie na ww. postanowienie z 13 sierpnia 2013 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012, poz. 270 z późn. zm.), - dalej "p.p.s.a." stanowi, iż sąd odrzuca zażalenie, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy.

W niniejszej sprawie, zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału III Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 grudnia 2013 r., wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z 13 sierpnia 2013 r., w kwocie 100 (sto) złotych – w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Jak wynika z nadesłanego przez Pocztę Polską pisma reklamacyjnego z dnia 13 lutego 2014 r. skarżący otrzymał w/w wezwanie w dniu 27 grudnia 2013 r., a zatem wyznaczony siedmiodniowy termin upłynął z dniem 3 stycznia 2014 r. zgodnie z zasadą obliczania terminów z art. 83 § 1 p.p.s.a. Jak wynika z akt sprawy (k.156) do dnia 27 lutego 2014 r., nie wpłynęła żadna kwota z tytułu wpisu od w/w zażalenia.

Wobec powyższego, działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 6 grudnia 2013 r., dokument z 14 października 2013 r., dokument z 5 września 2013 r., dokument z 13 sierpnia 2013 r., dokument z 15 lipca 2013 r., dokument z 9 kwietnia 2013 r., dokument z 30 listopada 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.