Uzasadnienie
Postanowieniem z [...] r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we W. oddalił wniosek E.S. o wyłączenie referendarza sądowego. Pismem z 6 sierpnia 2018 r. skarżąca wniosła zażalenie na to postanowienie. Zarządzeniem z 18 września 2018 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z 11 lipca 2018 r., w kwocie 100 zł, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Postanowieniem z 17 stycznia 2019 r. (sygn. akt [...]) Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącej na opisane wyżej zarządzenie z 18 września 2018 r.
W konsekwencji zarządzeniem z 15 lutego 2019 r. Przewodniczący Wydziału III wezwał skarżącą – stosownie do treści niezaskarżalnego zarządzenia z 18 września 2018 r. – do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Wezwanie to zostało doręczone 12 marca 2019 r. Siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia upłynął bezskutecznie 19 marca 2019 r. (wtorek).
Wojewódzki Sąd Administracyjnym zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., zwanej dalej "p.p.s.a."), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Skoro w sprawie skarżąca, pomimo prawidłowego wezwania jej do usunięcia braku zażalenia w wyznaczonym terminie, nie uiściła należnej opłaty do dnia dzisiejszego, zażalenie na postanowienie z 11 lipca 2018 r. o oddaleniu wniosku o wyłączenie referendarza sądowego podlegało – jako nieopłacone –odrzuceniu na podstawie powołanego na wstępie art. 220 § 3 p.p.s.a.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji.