Uzasadnienie
Pismem z dnia 30 czerwca 2011 r. E. i W. Z. wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] kwietnia 2011 r., którą utrzymano w mocy decyzję Burmistrza W. z dnia [...] grudnia 2010 r. o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego z dobudową części usługowej przeznaczonej na przedszkole wraz z niezbędnymi urządzeniami i przyłączami infrastruktury technicznej na działce nr [...], [...], [...] w W..
Z uwagi na to, że pod skargą podpisał się tylko jeden ze skarżących Sąd pisami z dnia 4 lipca 2011 r. wezwał skarżących do wyjaśnienia, który z nich podpisał skargę. Pismem z dnia 11 lipca 2011 r. W. Z. wyjaśnił, że pod skargą widnieje jego podpis.
W dniu 2 sierpnia 2011 r. Sąd wezwał E. Z. do usunięcia braku formalnego skargi poprzez jej podpisanie, lub nadesłanie podpisanego egzemplarza skargi, w terminie 7 dni, pod rygorem jej odrzucenia.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, wezwanie to awizowano po raz pierwszy w dniu 9 sierpnia 2011 r., zaś powtórnie w dniu 17 sierpnia 2011 r., o czym umieszczono zawiadomienie w oddawczej skrzynce pocztowej. Na podstawie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), należy je uznać za skutecznie doręczone z dniem 23 sierpnia 2011 r. Termin do uzupełnienia braku formalnego upłynął zatem dnia 30 sierpnia 2011 r.
Zgodnie z art. 46 § 1 pkt 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), każde pismo strony skierowane do Sądu musi zawierać jej podpis albo podpis jej przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika. Zgodnie zaś z art. 58 § 1 pkt 3 Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Stwierdzić należy, iż w zakreślonym terminie – tj. do dnia 30 sierpnia 2011 r. skarżąca nie podpisała skargi.
Wobec powyższego na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało orzec jak w sentencji.