Uzasadnienie
Postanowieniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 25 października 2012 r. odrzucono sprzeciw skarżącego R. K. od postanowienia referendarza sądowego z 24 września 2012 r. o odmowie przyznania skarżącemu prawa pomocy w sprawie z jego skargi na decyzję Rady do Spraw Uchodźców z dnia [...] maja 2012 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania w sprawie nadania statusu uchodźcy.
W piśmie Sądu z dnia 29 października 2012 r., wraz z którym doręczono skarżącemu zaskarżone postanowienie z 25 października 2012 r. zawarto pouczenie, iż od powyższego postanowienia przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia pod rygorem odrzucenia zażalenia (art. 178 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. z 2012 r., poz. 270 - zwana dalej: P.p.s.a.).
Jak wynika z akt sprawy pismo Sądu wraz z odpisem postanowienia z 25 października 2012 r. zostało doręczone skarżącemu w dniu 5 listopada 2012 r. Termin zatem do złożenia zażalenia upłynął w dniu 12 listopada 2012 r.
Tymczasem skarżący - pomimo prawidłowego pouczenia – wniósł zażalenie w dniu 20 listopada 2012 r. r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym).
Mając na uwadze, iż zażalenie złożone zostało z uchybieniem terminu należało, na podstawie art. 178 w związku z art.197 § 2 P.p.s.a., zażalenie odrzucić.