Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 28 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi M- A.Z.z siedzibą w P. na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] sierpnia 2008 r. w przedmiocie obowiązku przekazania odpadu.
W piśmie Sądu z dnia 29 stycznia 2009 r., wraz z którym doręczono zaskarżone postanowienie pouczono stronę skarżącą, iż zgodnie z art. 194 § 2 i § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej: P.p.s.a.) od powyższego postanowienia przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Jak wynika z akt sprawy postanowienie Sądu zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 3 lutego 2009 r. Termin zatem do złożenia zażalenia upłynął w dniu 10 lutego 2009 r.
Tymczasem M.-A.Z z siedzibą w P. złożyła zażalenie na powyższe postanowienie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego złożenia w dniu 27 lutego 2009 r.
Postanowieniem z dnia 9 marca 2009 r. WSA w Warszawie odmówił przywrócenia terminu do złożenia zażalenia na postanowienie z dnia 28 stycznia 2009 r. Następnie Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 7 maja 2009 r. oddalił zażalenie strony skarżącej na postanowienie Sądu I instancji z dnia 9 marca 2009 r.
Mając na uwadze, iż zażalenie M- A.Z. na postanowienie z dnia 28 stycznia 2009 r. złożone zostało z uchybieniem terminu należało na podstawie art. 178 w związku z art.197 § 2 ustawy P.p.s.a., zażalenie odrzucić.