Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 2 czerwca 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie M.-A.Z z siedzibą w P. na postanowienie tego Sądu z dnia 28 stycznia 2009 r. odmawiające przywrócenia terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi na decyzję Głównego Inspektora Ochrony Środowiska z dnia [...] sierpnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie obowiązku przekazania odpadu.
W piśmie Sądu z dnia 4 czerwca 2009 r., wraz z którym doręczono zaskarżone postanowienie pouczono stronę skarżącą, iż zgodnie z art. 194 § 2 i § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej: P.p.s.a.) od powyższego postanowienia przysługuje zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od daty doręczenia postanowienia pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Jak wynika z akt sprawy postanowienie Sądu zostało doręczone stronie skarżącej w dniu 9 czerwca 2009 r. Termin zatem do złożenia zażalenia upłynął w dniu 16 czerwca 2009 r.
Tymczasem M.-A.Z z siedzibą w P. złożyła zażalenie na powyższe postanowienie w dniu 17 czerwca 2009 r. (data nadania pisma w urzędzie pocztowym) a więc z uchybieniem terminu.
Mając powyższe na uwadze, należało na podstawie art. 178 w związku z art.197 § 2 ustawy P.p.s.a., zażalenie odrzucić.
W pkt 2 orzeczono na podstawie art. 232 § 1 ust. 1 lit. a powołanej ustawy.