Uzasadnienie
Skarżący A. T. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] października 2009 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy.
Przy piśmie z dnia 24 czerwca 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przesłał skarżącemu odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału IV z dnia 7 grudnia 2009 r. w sprawie wezwania do uiszczenia wpisu w wysokości 500 złotych. Omawiane zarządzenie zawierało pouczenie, iż wpis należy uiścić w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Przesyłka dla A. T. zawierająca omawiane wyżej wezwanie została zwrócona do Sądu z powodu niepodjęcia w terminie. Jak wynika z adnotacji urzędu pocztowego była ona awizowana: po raz pierwszy w dniu 28 czerwca 2010 r. oraz powtórnie – w dniu 6 lipca 2010 r. Pismo to znajdowało się w placówce pocztowej B. [...], o czym umieszczono zawiadomienie na drzwiach adresata.
W ocenie Sądu wezwanie skierowane na adres wskazany w skardze należy uznać za skierowane prawidłowo, a w związku z tym, że było podwójnie awizowane – o czym mowa wyżej – również za skutecznie doręczone z dniem 12 lipca 2010 r. Termin do wykonania wezwania Sądu upłynął zatem w dniu 19 lipca 2010 r.
Stwierdzić należy, że skarżący nie uiścił należnego wpisu w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 27 lipca 2010 r. sporządzona w Oddziale Finansowo – Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnaleziono wpłaty do niniejszej sprawy.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.