Uzasadnienie
A. B., M. S., M. W., M. W., M. K., P. K., P. M., L. M., A. K., M. S., R. K., A. S., B. S., K. S., E. K., R. K., L. G., M. K., K. S., M. M., Z. M., J. W., W. M., L. L., E. G., B. Z., K. K., K. S., G. S., J. B., S. M. (dalej "skarżący") wnieśli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia [...] września 2014 r. w przedmiocie ustalenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 9 kwietnia 2015 r. skarżący zostali wezwani do uiszczenia wpisów od skargi w wysokości 200 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwania do uiszczenia wpisów doręczono skarżącym na adres do korespondencji w dniu 14 kwietnia 2015r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 21 kwietnia 2015 r.
Skarżący M. S., M. W., M. W., A. K., M. S., R. K., A. S., M. K., K. S., W. M., L. L., E. G., K. K. nie uiścili należnych wpisów w zakreślonym terminie, co potwierdza adnotacja z dnia 24 lipca 2015 r. sporządzona w Oddziale Finansowo – Budżetowym Sądu, w której stwierdzono, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych do dnia 22 lipca 2015 r. nie zidentyfikowano wpłat do niniejszej sprawy.
Skarżący K. S. i G. S. uiścili wpis w dniu 24 kwietnia 2015 r. czyli z uchybieniem 7 dniowego terminu.
Skarga powinna czynić zadość wymaganiom pism w postępowaniu sądowym, ponadto zawierać określenie naruszenia prawa lub interesu prawnego na podstawie art. 57 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2010 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.). Skarżąca M. M. zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 23 lipca 2015 r. została wezwana do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi, przez określenie jej prawa lub interesu prawnego, jaki narusza zaskarżona decyzja. Wezwanie doręczono skarżącej dnia 6 sierpnia 2015 roku. Skarżąca nie uzupełniła braków formalnych w wyznaczonym terminie.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, z mocy art. 220 § 3 i art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2010 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.