Uzasadnienie
Pismem z dnia 20 grudnia 2008 r. I. L., reprezentowana przez pełnomocnika, wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] listopada 2008 r. utrzymującą w mocy decyzję Prezydenta W. z dnia [...] sierpnia 2008 r. orzekającą o wymeldowaniu I. L. z pobytu stałego z lokalu nr [...] przy ul. [...] w W..
Postanowieniem z dnia 26 listopada 2009 r., Sąd odmówił skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 23 grudnia 2009 r., pismem z dnia 24 grudnia 2009 r., wezwano W. F. -pełnomocnika skarżącej, do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 100 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to, jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru, zostało odebrane przez dorosłego domownika, który podjął się oddania pisma adresatowi w dniu 31 grudnia 2009 r., zatem na podstawie art. 72 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. należy je uznać za doręczone skutecznie. Termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął zatem dnia 7 stycznia 2010 r.
Jak wynika z akt sprawy (dowód wpłaty – pokwitowanie k. 112) wpis został opłacony w dniu 8 stycznia 2010 r., a więc z uchybieniem wskazanego terminu. Stwierdzić także należy, że pełnomocnik skarżącej nie wniósł o przywrócenie uchybionego terminu do uiszczenia wpisu od skargi.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w pkt 1 sentencji postanowienia.
O zwrocie wpisu, w pkt 2 sentencji, orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit. a cyt. ustawy.