Uzasadnienie
Pismem z 10 kwietnia 2015 r. P. S. (również jako "skarżący"), złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z [...] lutego 2015 r. w przedmiocie kary pieniężnej za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia.
Postanowieniem z dnia [...] maja 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Korespondencja zawierająca ww. postanowienie została prawidłowo doręczona skarżącemu. Skarżący nie wniósł zażalenia na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2012 r. nr 270 ze zm.) – dalej p.p.s.a., skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Jak stanowi z kolei art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu.
W niniejszej sprawie zaskarżona decyzja została skutecznie doręczona skarżącemu w dniu 10 marca 2015 r., a zatem termin do wniesienia skargi upływał z dniem 9 kwietnia 2015 r. Skargę nadano w urzędzie pocztowym w dniu 10 kwietnia 2015 r., a więc po upływie 30-dniowego terminu do jej wniesienia.
Postanowieniem z dnia [...] maja 2015 r. Sad odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Skarżący nie złożył w ustawowym terminie 7 dni zażalenia od wydanego przez Sąd postanowienia, dlatego też należało uznać, że zachodziły w sprawie przesłanki do odrzucenia skargi jako wniesionej z uchybieniem terminu.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 Sąd orzekł jak w postanowieniu.