Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia [...] września 2016 r. odrzucił wniosek skarżącej - P. z siedzibą w W. o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków formalnych zażalenia. W dniu [...] października 2016 r. skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie Sądu. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia [...] lipca 2017 r. została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia, w terminie 7 dni, pod rygorem jego odrzucenia. Skarżąca w terminie 7 dni od dnia otrzymania zarządzenia z dnia [...] lipca 2017 r., wniosła zażalenie na Zarządzenie Przewodniczącego Wydziału VI z dnia [...] lipca 2017 r.
Zarządzeniem z dnia [...] sierpnia 2017 r. skarżąca została wezwana do uzupełnienia braków formalnych zażalenia, w terminie 7 dni, pod rygorem jego odrzucenia, poprzez nadesłanie dokumentu określającego umocowanie osoby podpisanej pod zażaleniem do działania w imieniu strony skarżącej – wydanego przez Centralną Informację Krajowego Rejestru Sądowego oryginału pełnego odpisu z Krajowego rejestru Sądowego lub odpisu powyższego dokumentu, jeżeli jego zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza. Przesyłka zawierająca ww. zarządzenie została doręczona skarżącej w dniu 29 sierpnia 2017 r. W piśmie z dnia 7 września 2017 r., nadanym w dniu 11 września 2017 r., skarżąca oświadczyła, że powyższe wezwanie było w jej ocenie niezasadne.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., zwanej dalej "p.p.s.a." wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
W rozpoznawanej sprawie przesyłka zawierająca zarządzenie z dnia [...] sierpnia 2017 r, została prawidłowo doręczona w dniu 29 sierpnia 2017 r.. Termin na uzupełnienie braków formalnych zażalenia upływał zatem w dniu 5 września 2017 r. Bez znaczenia dla sprawy jest oświadczenie skarżącej zawarte w piśmie z dnia 11 września 2017 r., że powyższe wezwanie było w jej ocenie niezasadne. Skarżąca nie nadesłała w oznaczonym terminie żądanych dokumentów, czym nie uzupełniła w terminie braków formalnych zażalenia. Uchybienie przez nią siedmiodniowemu terminowi do uzupełnienia braków formalnych zażalenia jest zatem oczywiste.
W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., postanowił o odrzuceniu zażalenia.