Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 10 stycznia 2018 r., sygn. akt VI SA/Wa 2453/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Grzegorz Nowecki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 10 stycznia 2018 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia P. z siedzibą w W. na zarządzenie z dnia [...] lipca 2017 r., sygn. akt VI SA/Wa 2453/15
Sprawa
w sprawie ze skargi P. z siedzibą w W. na postanowienie Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lipca 2015 r., nr [...] w przedmiocie stwierdzenia uchybienia terminu do wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia [...] września 2016 r. odrzucił wniosek skarżącej - P. z siedzibą w W. o przywrócenie terminu do uzupełnienia braków formalnych zażalenia. W dniu [...] października 2016 r. skarżąca wniosła zażalenie na ww. postanowienie Sądu. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia [...] lipca 2017 r. została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia, w terminie 7 dni, pod rygorem jego odrzucenia. Skarżąca w terminie 7 dni od dnia otrzymania zarządzenia z dnia [...] lipca 2017 r., wniosła zażalenie na Zarządzenie Przewodniczącego Wydziału VI z dnia [...] lipca 2017 r.

Zarządzeniem z dnia [...] sierpnia 2017 r. skarżąca została wezwana do uzupełnienia braków formalnych zażalenia, w terminie 7 dni, pod rygorem jego odrzucenia, poprzez nadesłanie dokumentu określającego umocowanie osoby podpisanej pod zażaleniem do działania w imieniu strony skarżącej – wydanego przez Centralną Informację Krajowego Rejestru Sądowego oryginału pełnego odpisu z Krajowego rejestru Sądowego lub odpisu powyższego dokumentu, jeżeli jego zgodność z oryginałem została poświadczona przez notariusza. Przesyłka zawierająca ww. zarządzenie została doręczona skarżącej w dniu 29 sierpnia 2017 r. W piśmie z dnia 7 września 2017 r., nadanym w dniu 11 września 2017 r., skarżąca oświadczyła, że powyższe wezwanie było w jej ocenie niezasadne.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., zwanej dalej "p.p.s.a." wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W rozpoznawanej sprawie przesyłka zawierająca zarządzenie z dnia [...] sierpnia 2017 r, została prawidłowo doręczona w dniu 29 sierpnia 2017 r.. Termin na uzupełnienie braków formalnych zażalenia upływał zatem w dniu 5 września 2017 r. Bez znaczenia dla sprawy jest oświadczenie skarżącej zawarte w piśmie z dnia 11 września 2017 r., że powyższe wezwanie było w jej ocenie niezasadne. Skarżąca nie nadesłała w oznaczonym terminie żądanych dokumentów, czym nie uzupełniła w terminie braków formalnych zażalenia. Uchybienie przez nią siedmiodniowemu terminowi do uzupełnienia braków formalnych zażalenia jest zatem oczywiste.

W tym stanie rzeczy Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., postanowił o odrzuceniu zażalenia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 17 kwietnia 2019 r., dokument z 5 kwietnia 2018 r., dokument z 25 maja 2017 r., dokument z 20 września 2016 r., dokument z 22 kwietnia 2016 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.