Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 18 sierpnia 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił zażalenie E. P. na postanowienie z dnia 2 października 2009 r., odrzucające skargę kasacyjną (k. [...]).
Odpis postanowienia z uzasadnieniem doręczono skarżącej w dniu 6 września 2010 r. (k. [...]).
W dniu 13 września 2010 r. skarżąca złożyła zażalenie na powyższe postanowienie (k. [...]).
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 8 października 2010 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu od zażalenia - w terminie 7 dni od rygorem odrzucenia zażalenia (k. [...]).
Powyższe wezwanie doręczono skarżącej w dniu 26 października 2010 r. Termin do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia minął dnia 2 listopada 2010 r. Do dnia 8 listopada 2010 r., w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty przedmiotowego wpisu sądowego (informacja z Oddziału Finansowo-Budżetowego).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Na podstawie zaś § 3 tego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Skoro zatem skarżąca nie zastosowała się do doręczonego jej wezwania i nie uiściła wpisu we wskazanym terminie (ostatnim jego dniem był 2 listopada 2010 r.), wniesione przez nią zażalenie nie może być rozpoznane i podlega na podstawie powołanego przepisu odrzuceniu. Z uwagi na powyższe Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia.