Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 2 listopada 2010 r., sygn. akt VI SA/Wa 729/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Małgorzata Grzelak przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 2 listopada 2010 r. na posiedzeniu niejawnym sprzeciwu A. K.
Od orzeczenia
od postanowienia referendarza sądowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 września 2010 r., sygn. akt VI SA/Wa 729/07 o odmowie przyznania A. K. prawa pomocy
Sprawa
w sprawie ze skargi A. K. i D. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] lutego 2007 r., Nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przewozu drogowego bez uiszczenia wymaganej opłaty za przejazd po drogach krajowych postanawia odrzucić sprzeciw

Uzasadnienie

Referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie postanowieniem z dnia 16 września 2010 r., sygn. akt VI SA/Wa 729/07 odmówił A. K. przyznania prawa pomocy w sprawie ze skargi A. K. i D. K. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia z dnia [...] lutego 2007 r., Nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przewozu drogowego bez uiszczenia wymaganej opłaty za przejazd po drogach krajowych. Odpis powyższego postanowienia został doręczony dorosłemu domownikowi (bratu A. K.) zgodnie z art. 72 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153 poz. 1270 ze zm.) - zwanej dalej ppsa, w dniu 11 października 2010 r.

W dniu 19 października 2010 r. (data stempla pocztowego na kopercie, k: 258 akt sądowych) skarżący A. K. wniósł sprzeciw od wyżej wskazanego postanowienia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z treścią art. 259 § 1 ppsa od zarządzeń i postanowień, o których mowa w art. 258 § 2 pkt 6-8 (wydanych przez Referendarza sądowego), strona albo adwokat, radca prawny, doradca podatkowy lub rzecznik patentowy mogą wnieść do właściwego wojewódzkiego sądu administracyjnego sprzeciw w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia zarządzenia lub postanowienia. Sprzeciw wniesiony przez adwokata lub radcę prawnego, doradcę podatkowego lub rzecznika patentowego wymaga uzasadnienia.

Sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, a także sprzeciw wniesiony przez adwokata, radcę prawnego, doradcę podatkowego lub rzecznika patentowego, niezawierający uzasadnienia, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym (art. 259 § 2 ppsa)

Z akt administracyjnych rozpoznawanej sprawy wynika, że zaskarżone postanowienie z dnia 16 października 2010 r. zostało doręczone dorosłemu domownikowi (bratu A. K.) zgodnie z art. 72 § 1 ppsa w dniu 11 października 2010 r. Siedmiodniowy termin o jakim mowa w art. 259 § 1 ppsa upłynął dla skarżącego w dniu 18 października 2010 r. Sprzeciw został nadany w Urzędzie Pocztowym w dniu 19 października 2010 r., na co wskazuje data stempla pocztowego na kopercie, a więc z uchybieniem wskazanego terminu.

Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 259 § 2 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 czerwca 2012 r., dokument z 25 listopada 2011 r., dokument z 4 kwietnia 2011 r., dokument z 16 września 2010 r., dokument z 21 października 2009 r., dokument z 8 kwietnia 2009 r., dokument z 23 lutego 2009 r., dokument z 6 listopada 2008 r., dokument z 19 sierpnia 2008 r., dokument z 29 stycznia 2008 r., dokument z 10 grudnia 2007 r., dokument z 14 września 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.