Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 stycznia 2008 r., sygn. akt VII SA/Wa 1393/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący asesor WSA – Jolanta Augustyniak – Pęczkowska
Rozpoznanie
w dniu 9 stycznia 2008r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi D. Sp. z o.o. w W. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: odmowy przeniesienia decyzji zatwierdzającej projekt budowlany i zezwalającej na budowę postanawia: odrzucić zażalenie D. Sp. z o.o. w W.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 7 listopada 2007r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił wniosek D. Sp. z o.o. w W. o przywrócenie terminu do usunięcia braków formalnych skargi ze względu na jego niedopuszczalność. Wniosek strony skarżącej w tym zakresie został bowiem już rozpoznany postanowieniem Sądu z dnia 16 października 2007r., którym odmówiono przywrócenia terminu do usunięcia braków formalnych skargi.

W dniu 2 stycznia 2008r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynęło zażalenie D. Sp. z o. o. reprezentowanej przez pełnomocnika na postanowienie Sądu "... z dnia 19 października 2007r. doręczone w dniu 25 października 2007r. odrzucające wniosek o przywrócenie terminu do usunięcia braków formalnych skargi".

W uzasadnieniu zażalenia pełnomocnik strony skarżącej wskazał, że na postanowienie Sądu z dnia 16 października 2007r., doręczone w dniu 25 października 2007 r. nie wnosił w imieniu skarżącej odwołania. Z tego względu Sąd potraktował zażalenie D. Sp. z o.o. w W. z dnia 27 grudnia 2007r. jako wniesione na postanowienie Sądu z dnia 7 listopada 2007r. odrzucające wniosek o przywrócenie terminu do usunięcia braków formalnych skargi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.

Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru, postanowienie Sądu z dnia 7 listopada 2007r. zostało doręczone D. Sp. z o.o. w W. reprezentowanej przez pełnomocnika - radcę prawnego C. K. S. w dniu 15 listopada 2007r. W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 22 listopada 2007r. tj. po upływie 7 dni, od daty doręczenia postanowienia.

Z akt sprawy wynika, że zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 7 listopada 2007r. zostało nadesłane przez pełnomocnika skarżącej do Sądu w dniu 27 grudnia 2007r. (data stempla pocztowego), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.

Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 7 listopada 2007 r., dokument z 16 października 2007 r., dokument z 26 września 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.