Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 7 listopada 2007r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił wniosek D. Sp. z o.o. w W. o przywrócenie terminu do usunięcia braków formalnych skargi ze względu na jego niedopuszczalność. Wniosek strony skarżącej w tym zakresie został bowiem już rozpoznany postanowieniem Sądu z dnia 16 października 2007r., którym odmówiono przywrócenia terminu do usunięcia braków formalnych skargi.
W dniu 2 stycznia 2008r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynęło zażalenie D. Sp. z o. o. reprezentowanej przez pełnomocnika na postanowienie Sądu "... z dnia 19 października 2007r. doręczone w dniu 25 października 2007r. odrzucające wniosek o przywrócenie terminu do usunięcia braków formalnych skargi".
W uzasadnieniu zażalenia pełnomocnik strony skarżącej wskazał, że na postanowienie Sądu z dnia 16 października 2007r., doręczone w dniu 25 października 2007 r. nie wnosił w imieniu skarżącej odwołania. Z tego względu Sąd potraktował zażalenie D. Sp. z o.o. w W. z dnia 27 grudnia 2007r. jako wniesione na postanowienie Sądu z dnia 7 listopada 2007r. odrzucające wniosek o przywrócenie terminu do usunięcia braków formalnych skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od daty doręczenia postanowienia.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru, postanowienie Sądu z dnia 7 listopada 2007r. zostało doręczone D. Sp. z o.o. w W. reprezentowanej przez pełnomocnika - radcę prawnego C. K. S. w dniu 15 listopada 2007r. W związku z powyższym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 22 listopada 2007r. tj. po upływie 7 dni, od daty doręczenia postanowienia.
Z akt sprawy wynika, że zażalenie na postanowienie Sądu z dnia 7 listopada 2007r. zostało nadesłane przez pełnomocnika skarżącej do Sądu w dniu 27 grudnia 2007r. (data stempla pocztowego), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.