Uzasadnienie
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Natomiast stosownie do art. 177 § 1 cytowanej ustawy skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Odpis wyroku z dnia 13 grudnia 2006 r. wydanego w sprawie VII SA/Wa 1473/06 doręczony został skarżącej w dniu 29 stycznia 2007r., termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął więc z dniem 28 lutego 2007 r. W dniu 15 maja 2008r. skarżąca reprezentowana przez pełnomocnika z urzędu – adw. W. Ś. złożyła skargę kasacyjną wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jej wniesienia. Postanowieniem z dnia 3 czerwca 2008r. Sąd odrzucił wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej.
Biorąc pod uwagę powyższe skarga kasacyjna jako wniesiona po terminie podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270).