Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 3 października 2012 r., sygn. akt VII SA/Wa 1823/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Włodzimierz Kowalczyk przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 3 października 2012 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi J.S., R.S., A.M. na decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: zezwolenia na realizację inwestycji drogowej postanawia: odrzucić skargę J.S. i R.S.

Uzasadnienie

W dniu 1 sierpnia 2012 r.(data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga A.G., A.G., H.S., J. S., R.S., A. M. na decyzję Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia [...] znak: [...].

Postanowieniem z dnia 25 września 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargi A.G., A.G. i H.S. ze względu na wniesienie skargi z uchybieniem terminu.

Zarządzeniem z dnia 3 sierpnia 2012 r. wezwano stronę skarżącą w osobie J. S. i R. S. do uiszczenia solidarnie wpisu sądowego od skargi na ww. decyzję w kwocie 500,00 złotych oraz do nadesłania 14 egzemplarzy odpisu skargi poświadczonego za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanego w terminie 7 dni, od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi. Zapytano także ww. skarżących, czy na etapie postępowania sądowego będą występować osobiście, czy też będą reprezentowani przez pełnomocnika r.pr. M.G.

Wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego skargi, do nadesłania 14 egzemplarzy odpisu skargi oraz do nadesłania zapytania o reprezentację zostało doręczone skarżącym w dniu 27 sierpnia 2012 r., a zatem termin do dokonania powyższych czynności upływał w dniu 3 września 2012 r.

Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 27 września 2012 r. Skarżący nie nadesłali także 14 egzemplarzy odpisu skargi oraz informacji, czy będą występować w sprawie osobiście, czy też będą reprezentowani przez pełnomocnika r.pr. M.G.

Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ww. ustawy Sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy oraz gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 ww. ustawy, orzeczono jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 24 czerwca 2013 r., dokument z 25 września 2012 r., dokument z 10 września 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.