Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 9 listopada 2007 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu na rozprawie sprawy ze skargi Z. W. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] listopada 2006 r. znak [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności postanowienia – oddalił skargę.
W piśmie datowanym na dzień 13 stycznia 2008 r., nadanym w urzędzie pocztowym w dniu 17 stycznia 2008 r., skarżący zawarł wniosek o sporządzenie uzasadnienia w/w orzeczenia.
Postanowieniem z dnia 1 lutego 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił Z. W. przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku.
Postanowieniem z dnia 27 marca 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie Z. W. na powyższe postanowienie.
Postanowieniem z dnia 16 października 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie Z. W. na w/w postanowienie.
Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 2 lutego 2009 r. oddalił zażalenie Z. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 października 2008 r. w przedmiocie odrzucenia zażalenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. - w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do zgłoszenia wniosku o uzasadnienie wyroku przypadł na dzień 16 listopada 2007 r. A zatem, przedmiotowy wniosek został złożony po upływie ustawowego terminu.
Z tych przyczyn, na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.