Uzasadnienie
Zarządzeniem z dnia 13 grudnia 2012 r. Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wezwano skarżącą M. S. do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionego skargi na decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] września 2012 r., znak: znak: [...] w wysokości 200,00 złotych w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi.
Zarządzenie to zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi skarżącej w dniu 17 stycznia 2013r. co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (k. 14). Termin do uiszczenia wpisu od skargi upłynął zatem z dniem 24 stycznia 2013 r. Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczących opłat sądowych ustalono, że skarżąca w wyznaczonym terminie nie uiściła należnego wpisu od skargi.
Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U z 2012r. poz. 270), zwanej dalej p.p.s.a skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których, pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Wobec powyższego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a, jak w sentencji postanowienia.