Uzasadnienie
Postanowieniem z 4 listopada 2015 r. wydanym w trakcie rozprawy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej także jako "Sąd") zawiesił na zgodny wniosek stron postępowanie sądowe w niniejszej sprawie, na podstawie art. 126 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302; dalej: "uppsa"). Powyższe rozstrzygnięcie zostało doręczone ustanowionym w sprawie profesjonalnym pełnomocnikom stron.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 130 § 1 pkt 1 uppsa, Sąd umarza postępowanie zawieszone na zgodny wniosek stron, jeżeli wniosek o podjęcie postępowania nie został zgłoszony w ciągu trzech lat od daty postanowienia o zawieszeniu.
W niniejszej sprawie postępowanie sądowe zostało zawieszone 4 listopada 2015 r., zatem termin do złożenia wniosku o podjęcie postępowania upłynął z dniem 4 listopada 2018 r. Skoro we wskazanym powyżej terminie żadna ze stron nie złożyła wniosku o podjęcie postępowania, to należało je umorzyć.
Wobec powyższego, działając na podstawie art. 130 § 1 pkt 1 uppsa Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia, czyli umorzył postepowanie sądowe.