Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 22 września 2016 r., sygn. akt IV SA/Wa 2071/16

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Teresa Zyglewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 22 września 2016 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi MD A. S. na decyzję Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] czerwca 2016 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę

Uzasadnienie

MD A. S. (dalej również: skarżący), reprezentowany przez radcę prawnego M. K., w piśmie z dnia 9 czerwca 2016 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców z dnia [...] czerwca 2016 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy.

W skardze zawarto wniosek o zwolnienie od wpisu od skargi.

Do skargi nie zostało dołączone pełnomocnictwo udzielone radcy prawnemu M. K..

W piśmie z dnia 25 sierpnia 2016 r. wezwano pełnomocnika skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia poprzez nadesłanie przedmiotowego pełnomocnictwa.

Wskazane wezwania doręczono pełnomocnikowi w dniu 29 sierpnia 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru znajduje się na karcie nr 20 akt sprawy).

W dniu 7 września 2016 r. (data stempla pocztowego na kopercie znajdującej się na karcie nr 27 akt sprawy), pełnomocnik nadesłał przedmiotowe pełnomocnictwo.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Brak dokumentu stwierdzającego umocowanie do reprezentacji strony jest brakiem formalnym skargi, którego usunięcie następuje w trybie i na zasadach określonych w art. 49 § 1 ppsa, pod rygorem odrzucenia skargi na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ppsa, zgodnie z którym sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi (por. np. postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 18 lutego 2009 r. sygn. akt II OSK 53/09. Niepublikowane).

W przedmiotowej sprawie, działający w imieniu skarżącego radca prawny nie dołączył do skargi pełnomocnictwa udzielonego mu przez skarżącego. W piśmie z dnia 25 sierpnia 2016 r. wezwano go do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia poprzez nadesłanie przedmiotowego pełnomocnictwa.

Wezwanie doręczono pełnomocnikowi w dniu 29 sierpnia 2016 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru znajduje się na karcie nr 20 akt sprawy), a zatem termin do uzupełnienia braków formalnych upłynął z dniem 5 września 2016 r. W dniu 7 września 2016 r. (data stempla pocztowego na kopercie znajdującej się na karcie nr 27 akt sprawy), pełnomocnik nadesłał przedmiotowe pełnomocnictwo.

Pełnomocnik nie uzupełnił braku w terminie terminu 7 dni od doręczenia wezwania co stanowi podstawę do odrzucenia skargi na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ppsa.

W związku z powyższym skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 ppsa.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 sierpnia 2017 r., dokument z 14 marca 2017 r., dokument z 21 września 2016 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.