Uzasadnienie
W dniu 22 kwietnia 2014 r. S. W. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przejazdu bez uiszczenia opłaty elektronicznej. Wraz ze skargą skarżący złożył wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.
Postanowieniem z dnia 26 sierpnia 2014 r., sygn. VI SA/Wa 2026/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Zażalenie skarżącego na powyższe postanowienie zostało odrzucone postanowieniem Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w Warszawie z dnia 2 lipca 2015 r., sygn. VI SA/Wa 2026/14. Skarżący nie składał zażalenia na to postanowienie, w związku z czym stało się ono prawomocne.
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej "p.p.s.a") skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
W niniejszej sprawie skarżący wnosząc skargę w dniu 22 kwietnia 2014 r. uchybił terminowi do jej wniesienia. Termin ten upłynął bowiem w dniu 14 kwietnia 2014 r. i nie został skarżącemu przywrócony.
Stosownie do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a. orzekł jak w postanowieniu.