Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 3

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 2 lipca 2015 r., sygn. akt VI SA/Wa 2026/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Danuta Szydłowska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 2 lipca 2015 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia S. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 sierpnia 2014 r. sygn. akt VI SA/Wa 2026/14
Sprawa
w sprawie ze skargi S. W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przejazdu bez uiszczenia opłaty elektronicznej postanawia

Sentencja

  1. 1. odrzucić zażalenie;
  2. 2. zwrócić skarżącemu kwotę 100 (sto) złotych uiszczoną tytułem wpisu od zażalenia

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 26 sierpnia 2014 r. sygn. VI SA/Wa 2026/14 odmówił S. W. (skarżącemu w niniejszej sprawie) przywrócenia terminu do wniesienia skargi na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r. nr [...]w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przejazdu bez uiszczenia opłaty elektronicznej.

Przesyłka zawierająca wskazane postanowienie została doręczona skarżącemu w dniu 15 września 2014 r. (k. 22 akt sądowych).

W dniu 29 września 2014 r. (data stempla pocztowego na kopercie - k 27 akt sądowych) skarżący złożył zażalenie na powyższe postanowienie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia zażalenia.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 23 października 2014 r. sygn. VI SA/Wa 2026/14 odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie z dnia 26 sierpnia 2014 r. odmawiające przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Postanowieniem z dnia 21 maja 2015 r. sygn. II GZ 212/15 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącego na postanowienie z dnia 23 października 2014 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Stosownie do treści art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.), zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.

Zgodnie z treścią art. 197 § 2 w zw. z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W niniejszej sprawie zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 sierpnia 2014 r. odmawiające skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia skargi, zostało nadane na adres Sądu w dniu 29 września 2014 r., a więc z uchybieniem terminu określonego w treści wyżej cytowanego przepisu. Z uwagi na datę doręczenia postanowienia - 15 września 2014 r., ostatnim dniem do wniesienia zażalenia był bowiem dzień 22 września 2014 r. Termin do wniesienia zażalenia nie został skarżącemu przywrócony.

Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia. O zwrocie wpisu od zażalenia Sąd postanowił na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 17 lutego 2016 r., dokument z 30 września 2015 r., dokument z 23 października 2014 r., dokument z 26 sierpnia 2014 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.