Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 26 kwietnia 2016 r. sygn. akt VI SA/Wa 334/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] grudnia 2015 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej.
Pismem z dnia 24 maja 2016 r. skarżąca wniosła w terminie zażalenie na powyższe postanowienie.
Zarządzeniem z dnia 8 listopada 2017 r. (k. 132) skarżąca została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 (sto) złotych, w terminie siedmiu dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie do uiszczenia wpisu zostało prawidłowo doręczone skarżącej w dniu 18 listopada 2017 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 134).
Zgodnie z informacją udzieloną w dniu 5 marca 2018 r., w rejestrze opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j.: Dz. U. z 2017 r., poz. 1369), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Artykuł 220 § 3 powołanej ustawy stanowi natomiast, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Stwierdzić należy, że skarżąca nie wykonała wezwania Sądu do uiszczenia wpisu od zażalenia, co skutkuje odrzuceniem zażalenia. Wezwanie do uiszczenia wpisu od zażalenia zostało doręczone skarżącej w dniu 18 listopada 2017 r., zatem ostatni dzień na uiszczenie wpisu od zażalenia upływał w dniu 27 listopada 2017 r. Zgodnie z informacją udzieloną w dniu 5 marca 2018 r., należny wpis od zażalenia nie został uiszczony.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.