Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 24 września 2013 r., sygn. akt VI SA/Wa 560/12

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Magdalena Maliszewska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 24 września 2013 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia Z. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 grudnia 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 560/12 oddalające wniosek Z. W. o wyłączenie sędziego WSA Andrzeja Czarneckiego
Sprawa
w sprawie ze skargi Z. W. na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] grudnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie odmowy udzielenia patentu na wynalazek

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 11 grudnia 2012 r. oddalił wniosek Z. W. (nazywanego dalej "skarżącym") o wyłączenie sędziego WSA Andrzeja Czarneckiego w sprawie ze skargi skarżącego na decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] grudnia 2011 r. w przedmiocie odmowy udzielenia patentu na wynalazek.

Pismem z dnia 7 stycznia 2013 r. skarżący wniósł do Sądu zażalenie na postanowienie z dnia 11 grudnia 2012 r.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 14 stycznia 2013 r. skarżący, na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., nazywanej dalej "p.p.s.a.") został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z dnia 11 grudnia 2012 r. w przedmiocie oddalenia wniosku w kwocie 100 złotych, stosownie do § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 221, poz. 2193), w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia przesłano przy piśmie sądowym z dnia 23 stycznia 2013 r. i doręczone skarżącemu w dniu 1 lutego 2013 r.

Pismem z dnia 5 lutego 2013 r. skarżący wniósł zażalenie na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu, które Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 21 marca 2013 r. oddalił (sygn. akt II GZ 116/13).

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 29 maja 2013 r. skarżący został poinformowany, że w związku z oddaleniem przez Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 21 marca 2013 r. zażalenia strony na zarządzenie Przewodniczącego z dnia 14 stycznia 2013 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 11 grudnia 2012 r. oddalające wniosek o wyłączenie Sędziego, skarżący zobowiązany jest do uiszczenia w terminie 7 dni od daty doręczenia pisma wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 złotych, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Pismo zawierające powyższą informację zostało doręczone skarżącemu w dniu 21 czerwca 2013 r.

Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 5 lipca 2013 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnotowano wpłaty żądanej kwoty.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a., Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a zażalenie, od którego pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, będzie podlegało odrzuceniu przez Sąd.

W niniejszej sprawie, pismo informujące o obowiązku uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 11 grudnia 2012 r. w kwocie 100 złotych zostało doręczone skarżącemu w dniu 21 czerwca l2013 r. Skarżący zobowiązany był wykonać je w wyznaczonym siedmiodniowym terminie, którego bieg upływał z końcem dnia 28 czerwca 2013 r.

Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 5 lipca 2013 r. żądana kwota nie została uiszczona.

Mając na uwadze podane powyżej okoliczności sprawy, Sąd na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 13 lipca 2017 r., dokument z 28 stycznia 2016 r., dokument z 3 sierpnia 2015 r., dokument z 10 lipca 2014 r., dokument z 8 listopada 2013 r., dokument z 11 grudnia 2012 r., dokument z 4 października 2012 r., dokument z 24 sierpnia 2012 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.