Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 20 września 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 799/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Mirosław Gdesz przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 20 września 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy z zażalenia Z.W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 maja 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 799/07 w sprawie ze skargi J.W. na postanowienie Ministra Budownictwa z dnia [...] marca 2007 r., nr [...] w przedmiocie uchybienie terminu do wniesienia zażalenia postanawia odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 5 sierpnia 2010 r., sygn. akt I OZ 579/10 oddalił zażalenie Z.W. na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału I Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 czerwca 2010 r., sygn. akt I SA/Wa 799/07 o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 100 zł, od zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 maja 2010 r. wydane w sprawie ze skargi J.W. na postanowienie Ministra Budownictwa z dnia [...] marca 2007 r., nr [...] w przedmiocie uchybienia terminowi do wniesienia zażalenia.

W tej sytuacji w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I z dnia 12 sierpnia 2010 r. Z.W. wezwany został do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 10 czerwca 2010 r. poprzez uiszczenie wpisu od zażalenia na postanowienie Sądu z dnia 7 maja 2010 r., w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia. Wezwanie doręczone zostało wyżej wymienionemu w dniu 30 sierpnia 2010 r., co potwierdza data i podpis Z.W. umieszczony na zwrotnym potwierdzeniu odbioru pisma (k. 615).

Po sprawdzeniu przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w dniu 16 września 2010 r. dokumentów księgowych dotyczących opłat sądowych do dnia 14 września 2010 r. nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) od pism wszczynających postępowanie przed sądem w danej instancji pobiera się wpis stały lub stosunkowy. Pismem takim jest między innymi zażalenie (art. 230 § 2 ustawy). W myśl art. 220 § 3 powołanej ustawy zażalenie od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.

W rozpoznawanej sprawie pismo Sądu z dnia 18 sierpnia 2010 r. wzywające wnoszącego zażalenie do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 10 czerwca 2010 r. poprzez uiszczenie wpisu w kwocie 100 złotych, wraz z pouczeniem o konsekwencjach niewykonania tego wezwania, zostało mu doręczone w dniu 30 sierpnia 2010 r. Zatem siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 6 września 2010 r.

W niniejszej sprawie bezsporne jest, że Z.W. mimo stosownego wezwania nie uiścił należnego od zażalenia wpisu, co potwierdza znajdująca się w aktach sprawy adnotacja Oddziału Finansowo –Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie

W tej sytuacji Sąd, na podstawie art. 220 § 3 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 25 sierpnia 2010 r., dokument z 7 maja 2010 r., dokument z 9 kwietnia 2010 r., dokument z 15 marca 2010 r., dokument z 3 listopada 2009 r., dokument z 5 czerwca 2009 r., dokument z 8 kwietnia 2009 r., dokument z 10 marca 2009 r., dokument z 5 lutego 2009 r., dokument z 30 października 2007 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.