Uzasadnienie
M. S. w dniu 16 stycznia 2018 r. złożył zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 12 grudnia 2017 r. o odrzuceniu zażalenia na postanowienie WSA w Warszawie z dnia 6 kwietnia 2017 r.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału IV z dnia 17 stycznia 2018 r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu od zażalenia w wysokości 100 zł w – w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Przedmiotowe wezwanie zostało doręczone adresatowi w dniu 29 marca 2018 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – karta nr 235 akt sądowych). Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 5 kwietnia 2018 r.
W dniu 4 kwietnia 2018 r. skarżący złożył pismo, w którym poinformował, że nie stać go na uiszczenie wpisu i wniósł "o pokrycie tej kwoty z grzywien zasądzonych wobec sędziów – przestępców, jak już o to wnosiłem".
Jak wynika z informacji z dnia 6 kwietnia 2018 r., w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych do dnia 16 kwietnia 2018 r. nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy. Zatem należy stwierdzić, że skarżący nie uiścił należnego wpisu w zakreślonym terminie.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2010 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu.
Mając powyższe na względzie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie powołanego wyżej przepisu orzekł jak w sentencji postanowienia.