Uzasadnienie
Stosownie do art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., zw. dalej p.p.s.a.) sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Jednocześnie na podstawie art. 197 § 2 p.p.s.a. do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Wskazać również trzeba, że zgodnie z art. 47 p.p.s.a. do pisma strony należy dołączyć jego odpisy dla doręczenia ich stronom. Odpisami mogą być także uwierzytelnione fotokopie bądź uwierzytelnione wydruki poczty elektronicznej. Celem ww. przepisów jest umożliwienie innym stronom postępowania ustosunkowanie się do wniesionego pisma procesowego i obronę swych praw.
Odnosząc powyższe do niniejszej sprawy wskazać trzeba, że w piśmie z dnia 25 września 2014 r. skarżąca złożyła zażalenie na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 17 września 2014 r. sygn. akt VII SA/Wa 1035/14 odmawiające przywrócenia terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi.
Zarządzeniem z dnia 29 września 2014 r. wezwano skarżąca do nadesłania 1 odpisu zażalenia oraz do uiszczenia wpisu od zażalenia, w terminie 7 dni, od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Powyższe zarządzenie doręczono pełnomocnikowi skarżącej w dniu 7 października 2014 r. w trybie doręczenia zastępczego (art. 73 p.p.s.a.) zatem termin do uzupełnienia braków formalnych zażalenia upływał z dniem 14 października 2014 r. Z akt sprawy wynika, że w zakreślonym terminie Z.Z. uiściła wpis od zażalenia jednak nie nadesłała wymaganego odpisu zażalenia.
Wskutek niezachowania warunków formalnych - nie nadesłania odpisu zażalenia - zażaleniu strony nie można nadać dalszego biegu w myśl przywołanych przepisów.
W sprawie nie doszło zatem do wykonania zarządzenia w terminie w nim wskazanym.
Wobec powyższego, w oparciu o art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. Sąd orzekł jak w sentencji postanowienia. O zwrocie wpisu od zażalenia Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a., czyli jak w pkt II postanowienia.