Uzasadnienie
W dniu 23 lipca 2012 r. zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarżący Z. W. został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z dnia 27 czerwca 2012 r. w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem jego odrzucenia. Jak wynika z akt sprawy powyższe wezwanie zostało doręczone skarżącemu w dniu 2 sierpnia 2012 r.
Na powyższe zarządzenie Z. W. złożył zażalenie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do jego wniesienia (data nadania 10 sierpnia 2012 r.).
Postanowieniem z dnia 10 grudnia 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia na zarządzenie z dnia 23 lipca 2012 r.
Na powyższe postanowienie skarżący wniósł w terminie zażalenie. W wyniku jego rozpatrzenia Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 28 maja 2013 r., sygn. akt II OZ 398/13 oddalił ww. zażalenie.
Postanowieniem z dnia 10 października 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie skarżącego na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 23 lipca 2012 r.
Na powyższe postanowienie skarżący wniósł w terminie zażalenie. W wyniku jego rozpatrzenia Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 9 grudnia 2013 r., sygn. akt II OZ 1140/13 oddalił ww. zażalenie.
Pismem z dnia 13 grudnia 2013 r., doręczonym 20 grudnia 2013 r., Z. W. został ponownie wezwany do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 23 lipca 2012 r.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 stycznia 2014 r. Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdził, że do dnia 9 stycznia 2014 r. nie wpłynął wpis od skargi w sprawie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zażalenie podlega odrzuceniu.
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zażalenie od którego mimo wezwania nie uiszczono należnego wpisu podlega odrzuceniu.
Dnia 20 grudnia 2013 r. doręczono odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 6 kwietnia 2011 r. w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia (potwierdzenie odbioru - k. 655 akt sądowych). Termin do uiszczenia wpisu upłynął zatem 27 grudnia 2013 r., natomiast do dnia 9 stycznia 2014 r. na konto sądu nie wpłynął wpis od zażalenia (adnotacja Oddziału Finansowo-Budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie – k. 656 akt sądowych), więc należy uznać że skarżący mimo wezwania nie uiścił należnego wpisu sądowego.
Z powyższych względów, na podstawie art. 220 § 3 powołanej ustawy, orzeczono jak w sentencji.