Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 25 listopada 2016 r., sygn. akt II SA/Rz 843/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Przewodniczący: Sędzia WSA Elżbieta Mazur -Selwa
Rozpoznanie
w dniu 25 listopada 2016 r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
w sprawie ze skargi T. B. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2015 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej zażalenia na postanowienie z dnia 12 października 2016 r. o odrzuceniu sprzeciwu od postanowienie referendarza o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o przyznanie prawa pomocy postanawia odrzucić zażalenia.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 12 października 2016 r., sygn. akt II SA/Rz 843/15 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie odrzucił sprzeciw od postanowienia referendarza z dnia 2 sierpnia 2016 r. o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o prawo pomocy. Postanowienie zostało doręczone Skarżącemu w dniu 8 listopada 2016 r. z pouczeniem o prawie do złożenia zażalenia.

W dniu 16 listopada 2016 r. Skarżący nadał zażalenie w Urzędzie Pocztowym.

Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.) zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia postanowienie. W niniejszej sprawie postanowienie zostało doręczone Skarżącemu w dniu 8 listopada 2016 r., termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 15 listopada 2016 r. W świetle powyższego nadanie zażalenia w dniu 16 listopada 2016 r. nastąpiło z uchybienie siedmiodniowego terminu.

Mając powyższe na uwadze Sąd odrzucił zażalenie na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 P.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 września 2017 r., dokument z 12 lipca 2017 r., dokument z 22 maja 2017 r., dokument z 28 lutego 2017 r., dokument z 1 lutego 2017 r., dokument z 12 października 2016 r., dokument z 12 października 2016 r., dokument z 2 sierpnia 2016 r., dokument z 30 marca 2016 r., dokument z 30 grudnia 2015 r., dokument z 1 grudnia 2015 r., dokument z 3 listopada 2015 r., dokument z 5 października 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.