Uzasadnienie
Przedmiotem rozpoznania jest zażalenie T. B. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 12 lipca 2017 r. o odrzuceniu zażalenia.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II tutejszego Sądu, Skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych złożonego zażalenia oraz do uiszczenia wpisu sądowego. Powyższe wezwanie zostało mu doręczone w dniu 24 sierpnia 2017 r., lecz wyznaczony w nim termin upłynął bezskutecznie w dniu 31 sierpnia 2017 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
zażalenie podlega odrzuceniu, z uwagi na nieuzupełnienie w wyznaczonym do tego terminie braków formalnych zażalenia oraz nieuiszczenie wpisu sądowego.
Zgodnie z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369: dalej: "P.p.s.a."), do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Na podstawie art. 178 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie, na podstawie zaś art. 220 § 3 P.p.s.a. Sąd odrzuca zażalenie od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.
W świetle powyższego jak również z uwagi na bezskuteczny upływ wyznaczonego terminu do uzupełnienia braków formalnych zażalenia, oraz do uiszczenia wpisu, o którego skutkach Skarżący został prawidłowo pouczony, Sąd orzekł jak w sentencji na podstawie art. 178 P.p.s.a. w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a. oraz na podstawie 220 § 3 P.p.s.a.