Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 12 września 2017 r., sygn. akt II SA/Rz 843/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Przewodniczący: Sędzia WSA Elżbieta Mazur - Selwa
Rozpoznanie
w dniu 12 września 2017 r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym zażalenia na postanowienie z dnia 12 lipca 2017 r sygn. akt II SA/Rz 843/15 o odrzuceniu zażalenia
Sprawa
w sprawie ze skargi T. B. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2015 r., nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej postanawia odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Przedmiotem rozpoznania jest zażalenie T. B. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 12 lipca 2017 r. o odrzuceniu zażalenia.

W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału II tutejszego Sądu, Skarżący został wezwany do uzupełnienia braków formalnych złożonego zażalenia oraz do uiszczenia wpisu sądowego. Powyższe wezwanie zostało mu doręczone w dniu 24 sierpnia 2017 r., lecz wyznaczony w nim termin upłynął bezskutecznie w dniu 31 sierpnia 2017 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

zażalenie podlega odrzuceniu, z uwagi na nieuzupełnienie w wyznaczonym do tego terminie braków formalnych zażalenia oraz nieuiszczenie wpisu sądowego.

Zgodnie z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369: dalej: "P.p.s.a."), do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.

Na podstawie art. 178 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie, na podstawie zaś art. 220 § 3 P.p.s.a. Sąd odrzuca zażalenie od którego pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

W świetle powyższego jak również z uwagi na bezskuteczny upływ wyznaczonego terminu do uzupełnienia braków formalnych zażalenia, oraz do uiszczenia wpisu, o którego skutkach Skarżący został prawidłowo pouczony, Sąd orzekł jak w sentencji na podstawie art. 178 P.p.s.a. w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a. oraz na podstawie 220 § 3 P.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 12 lipca 2017 r., dokument z 22 maja 2017 r., dokument z 28 lutego 2017 r., dokument z 1 lutego 2017 r., dokument z 25 listopada 2016 r., dokument z 12 października 2016 r., dokument z 12 października 2016 r., dokument z 2 sierpnia 2016 r., dokument z 30 marca 2016 r., dokument z 30 grudnia 2015 r., dokument z 1 grudnia 2015 r., dokument z 3 listopada 2015 r., dokument z 5 października 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.